İzleyiciler

Bak Burası Aktütün!Genelkurmay ve Başbakan tarafından eleştirilen ve haberi yalanlanan Taraf Gazetesi bugün yeni bir görüntü yayınladı. Bugünkü belge ise direk Aktütün'ü gösteriyor.

BAŞBUĞ'A İSTİFA ET ÇAĞRISI

Aktütün'e ait yeni fotoğraf yayınlayan gazete, tepe isimleriyle de Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ'a üstü kapalı istifa çağrısı yaptı. Gazetenin tepe isimleri Ahmet Altan ve Yasemin Çongar'ın köşe yazıları, birbirine benzemeyen iki genelaralin hikayesiyle birlikte, okuyucular "Başbakan paşası olanlar da vardı" başlığıyla sunuldu.

Veriler örneklerden ilki Fransa diğeri de Amerika'dan. Haberde Fransa Genelkurmay Başkanı Cuche'nin, emrindeki askerlerin kuru sıkı mermi kullanması gerekirken gerçek mermi kullandığı bilgisine yer verildi. Cuche, 17 sivilin yaralanmasına neden olan bu olayın ardından istifa etmek zorunda kalmıştı. Gazetenin verdiği diğer bir örnek ise Amerikalı Tuğgeneral Dahran'ın istifa haberi. Dahran, askeri tesisdeki patlama nedeniyle 19 Amerikalı havacı asker ölmüş, bu olayın ardından istifa etmişti.

İşte Gazetenin manşeti...

Hiç yorum yok: